Aktualności
Masz pytanie?
zadzwoń do nas:
+48 601 742 490, +48 884 900 818
lub wypełnij formularz

KEF R300

Nasza oferta  » Audio-sklep » OKAZJE

Cena:3990.00

Dzięki wykorzystaniu najnowszych innowacji firmy KEF dla systemów HiFi i nowoczesnych technologii stosowanych w głośnikach kina domowego, głośniki z nowej serii R wyznaczają nowe standardy dla urządzeń odtwarzających dźwięki i dla systemów wielokanałowych, a do tego oferowane są w przystępnej cenie. Nowe rozmieszczenie działających niezwykle płynnie przetworników Uni-Q w połączeniu z nowym przetwornikiem basów oraz wieloma wyrafinowanymi ulepszeniami sprawia, że odtwarzane dźwięki zachwycają swoją głębią, nie odbiegając pod względem przestrzenności i precyzji od legendarnych głośników KEF z serii Reference.
Nowy przetwornik Uni-Q MF/HF to prawdziwy majstersztyk. Dzięki wzmocnionemu aluminium/magnezem stożkowi oraz technologii Z-Flex firmy KEF umożliwiającej płaskie i miękkie przejście do obudowy, reakcja w zakresie częstotliwości średnich jest bardzo szybka, a dźwięki niezwykle czyste. Walory te wspiera także stabilne, odlewane techniką ciśnieniową, aluminiowe zawieszenie, nieprzekazujące obudowie zjawiska rezonansu. W akustycznym centrum stożka średniotonowego znajduje się unowocześniony, wentylowany głośnik wysokotonowy, charakteryzujący się tak jak głośniki z serii Blade niezwykle dużą mocą. Duże magnesy neodymowe i niezwykle twarda, zoptymalizowana komputerowo kopuła gwarantują doskonałe odwzorowanie dźwięków w całym zakresie. Tony wysokie urzekają nienaganną doskonałością i właściwościami charakterystycznymi dla punktowego źródła dźwięku Uni-Q.
Technologia Tangerine Waveguide firmy KEF wspomaga tablicę przetworników Uni-Q rozszerzając rozpraszanie wysokich częstotliwości i wypełniając pomieszczenie orzeźwiającym i naturalnym polem dźwiękowym. Dzięki odpowiedniej konfiguracji przetworników możliwe jest odtwarzanie partii wokalnych z niepowtarzalną precyzją i czystością.
Równie imponujący jest także nowy przetwornik basów. Połączenie masywnej, wentylowanej konstrukcji magnesów i dużej, bardzo lekkiej, aluminiowej cewki napędza lekki, usztywniony stożek hybrydowy, który oddaje czyste i głębokie niekompresowane basy z niezwykłą dynamiką i mocą.
Obudowa (dostępna w klasycznej czerni z wysokim połyskiem lub z wykończeniem z prawdziwego drewna palisandru lub orzecha włoskiego) każdego głośnika jest dowodem przewodnictwa technologicznego firmy KEF. Opracowane komputerowo zwrotnice umożliwiają optymalne dostrojenie. Prasowane warstwowo panele tłumiące drgania zapobiegają wibracjom obudowy wywoływanym przez dźwięki średnie i niskie. Nawet przepływ powietrza przez otwory bassreflex został zaprojektowany i zoptymalizowany komputerowo, tak aby zagwarantować doznania akustyczne o doskonałej dynamice.

Specyfikacja techniczna:
- Opis Trójdrożna konstrukcja typu Bass Reflex
- Jednostki głośnikowe - układ głośników Uni-Q:
  HF: 25mm (1in.) wentylowana aluminiowa kopułka
  MF: 125mm (5in.) aluminium
  Bass: LF 165mm (6.5in.) aluminium
- Zakres częstotliowści (-6dB) 42Hz - 45kHz
- Pasmo przenoszenia (±3dB) 50Hz - 28kHz
- Częstotliwosć podziału 500Hz, 2.8kHz
- Zalecana moc wzmacniacza 25 - 120 W
- Skuteczność (2.83V/1m) 88dB
- Zniekształcenia harmoniczne 2-ga i 3-cia harmoniczna (90dB, 1m) - Maksymalne ciśnienie 110dB
- Nominalna impedancja 8 omów (min. 3.2)
- Waga 12kg (26.4lbs.)
- Wymiary(W x S x G) (z maskownicą i podstawą) 385 x 210 x 345 mm

Dostępne w kolorach: biały, czarny, orzech, drewno różane