Aktualności
Masz pytanie?
zadzwoń do nas:
+48 601 742 490, +48 884 900 818
lub wypełnij formularz

AVID INGENIUM (20 RAT 0%)

Nasza oferta  » Audio-sklep » SKLEP- Komponenty audio » Oferta sklepowa » Gramofony

Cena:7500.00

 

 

Ingenium bazuje na tych samych założeniach projektowych i wykorzystuje te same kluczowe elementy, co DIVA II, zachowując jednocześnie minimalistyczny design. Wyznacza to nowe standardy muzycznej elegancji i doskonalsi.

Jednym ze wspólnych elementów łączących wszystkie gramofony AVID jest wyjątkowo twarde, szafirowe łożysko. Takie łożysko zastosowano również w modelu Ingenium. Z gramofonu Diva II zaczerpnięto także talerz oraz możliwość zastosowania dokręcanego docisku, który eliminuje niepożądane wibracje płyty i talerza. Ingenium umożliwia zastosowanie różnego rodzaju ramion mocowanych w masywnym chassis, które wykrawane jest z 6,5 cm sztaby aluminium.

Podstawową wersję Ingenium wyposażono w wysokiej, jakości ramię firmy ProJect wykonane z włókna węglowego. Inne wersje przygotowane są do umocowania ramienia SME 9 lub SME 12, jak również do dwóch ramion: 9 lub 9 i 12. Możliwość mocowania innych ramion dostępna jest na zamówienie.

Izolacja konstrukcji od drgań jest niezwykle istotna dla wyeliminowania podkolorowań dźwięku w niskim pasmie. Opracowano do tego podobny elastomer jak użyty w modelu Diva II oraz zoptymalizowano go do konstrukcji Ingenium. Pozwoliło to na wydobycie z nagrań większej ilości informacji i lepszej ich rozdzielczości.

Mocny silnik zasilany bezpośrednio z sieci umieszczony jest w specjalnie wytaczanej obudowie. Rezultatem jest eliminacja drgań przenoszonych na gramofon oraz stabilność obrotów i olbrzymia dynamika dźwięku, która zawsze wyróżniała gramofony AVID.

Ingenium daje wielu ludziom szanse na prawdziwie audiofilskie słuchanie płyt winylowych z możliwością użycia wielu dostępnych obecnie ramion gramofonowych. Nie ma przy tym poczucia, ze jest to tylko kolejny gramofon dostępny na rynku. To jest na wskroś prawdziwy gramofon AVID.

 

Dane techniczne

 

Napęd pojedynczy pasek

Prędkości obrotowe 33,3 i 45

Talerz Płyta MDF - bez docisku 2kg, z dociskiem 2,5kg

Łożysko hartowana stal nierdzewna

Punkt podparcia węglik spiekany / szafir

Zawieszenie 3-punktowe, potrójna wartswa elastomerów

Ramiona mocowanie do SME 9", SME 12", ProJect 9" lub mocowanie do dwóch ramion

Silnik synchroniczny 230V AC, 12mNm

Zasilanie 100-240V 50/60Hz (zależnie od regionu), pobór prądu maks. 20W

Wymiary opakowania 540 (740) x 360 x 220mm

Waga netto 5.6 - 7.1 kg

Waga brutto 8 - 9 kg