Aktualności
Masz pytanie?
zadzwoń do nas:
+48 601 742 490, +48 884 900 818
lub wypełnij formularz

NOWA JAKOŚĆ ANALOGOWEGO GRANIA

AKTUALNOŚCI -Historia... » NOWA JAKOŚĆ ANALOGOWEGO GRANIA

 

 

W środę i czwartek (27 i 28.04.2016r.) zapraszamy na prezentację analogowego, lampowego brzmienia. Główną rolę odsłuchową zagrają sprzęty firm AYON oraz LEBEN.  Wrażeń akustycznych dostarczą kolumny SPENDOR D7. 

AYON – o firmie

Dla wielu ludzi na całym świecie muzyka to przepiękny dar dla naszego życia. Są to ludzie, dla których projektujemy nasze wzmacniacze, odtwarzacze CD i głośniki, walcząc o możliwie najbardziej naturalną reprodukcję muzyki. Ayon Audio ma swoją siedzibę w Austrii, zaś jej klientów znaleźć można na całym świecie. Właściwy balans tonalny, klarowność, perspektywa, uderzenie, nasycenie – to wszystko, czym żyjemy od ponad dwudziestu lat.

Firma łączy w swoich produktach znakomitą budowę, nowatorskie rozwiązania w zakresie elektroniki, zaawansowaną technologię oraz wybitną muzykalność. Urządzenia Ayona gwarantują wyjątkową dynamikę, czysty dźwięk, neutralność, finezję, emocjonalny realizm oraz stabilną scenę dźwiękową.

Nasi inżynierowie to liderzy w swoich dziedzinach, eksperci zagadnie związanych z hi-endowym audio. Działalność nasza związana jest z projektowaniem nowych konstrukcji lamp próżniowych (triod mocy), konstrukcjami wysokiej klasy przedwzmacniaczy lampowych, lampowych wzmacniaczy mocy (triodowych), odtwarzaczy CD z lampowym wyjściem i zaawansowanymi kolumnami głośnikowymi.

Produkty Ayona są projektowane w taki sposób, aby umożliwić w przyszłości ich upgrade, dzięki czemu są zawsze w topowej kondycji. To swego rodzaju gwarancja lokaty kapitału... Estetyka naszych urządzeń charakteryzowana jest przez naturalne wyoblenia i piękne kolory, gwarantujące dożywotnią przyjemność czerpaną z obcowania z nimi. Wszystkie te elementy można streścić w jednym zdaniu: perfekcyjna reprodukcja zarejestrowanej muzyki. Ayon oferuje „ponadczasowy design i magiczny dźwięk”.

AYON SCORPIO: http://media4home.com.pl/?584,ayon-scorpio

AYON CD-07s: http://media4home.com.pl/?585,ayon-cd-07s

 

LEBEN – o firmie

 

Leben Hi-Fi Stereo Company jest japońską firmą produkującą najwyższej klasy wzmacniacze lampowe. Jej konstruktorem i właścicielem jest pan Taku Hyodo, uznawany powszechnie za jednego z absolutnie najbardziej utalentowanych projektantów urządzeń lampowych w Japonii.
Pan Hyodo posiada rozległe doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ w przeszłości np. projektował urządzenia dla Luxmana oraz jest aktywnym muzykiem – znakomicie gra na gitarze i kilku innych instrumentach (niegdyś pracował jako profesjonalny gitarzysta). Co więcej – jest także kolekcjonerem lamp (NOS) i posiada rozległe zbiory takich modeli jak: 3CSS, 12AT7, E288CC, 6L6GC (5881), które wykorzystuje lub zamierza wykorzystać w konstrukcjach Lebena.

Pan Hyodo opuścił Luxmana w roku 1979 i od razu założył własną firmę Kouri Denki Co. Miał wówczas trzydzieści lat. Oprócz produkcji elektronicznych komponentów, części i płytek drukowanych, kontynuował sprzedaż własnych wzmacniaczy pod marką KFH, które trafiały głównie do jego znajomych – ich domów, kawiarni, pubów itp.
Pierwszym komercyjnie dostępnym produktem – wciąż jeszcze pod marką KFH – był wzmacniacz Triode 33, po raz pierwszy zaprezentowany w roku 1991, a w którym użyto znakomitych lamp 3C33. Z kolei pierwszym wzmacniaczem sprzedawanym pod marką Leben, był wzmacniacz mocy RS-35a (na lampach 6L6GC) z roku 1995 oraz przedwzmacniacz RS-28c (na lampach E288CC). Przedwzmacniacz został niedawno przeprojektowany (pracuje teraz na lampach 6CG7 General Electric) i nosi nazwę RS-28CX.

Urządzenia projektowane przez pana Hyodo to przede wszystkim owoc jego pasji muzycznych, stąd niewielka ilość dostępnych modeli. Pomimo to zdobyły one grono oddanych wielbicieli, którzy założyli klub miłośników Lebena po nazwą Leben Audio Lovers’ Club. Jego członkowie z niecierpliwością wyglądają pojawienia się każdego następnego modelu i za każdym razem są zaskakiwani coraz to lepszym dźwiękiem. Początkowo produkty tej japońskiej firmy dostępne były jedynie dla najbardziej zamożnych. Wraz z modelami CS-200, CS-250, CS-300 i CS-300X udało się jednak utrzymać dotychczasową jakość i jednocześnie znacząco obniżyć cenę końcową.
Wszystkie wzmacniacze Lebena są składane ręcznie przez wyselekcjonowanych i wyszkolonych przez pana Hyodo pracowników. Wszystkie są też przepięknie wykończone.
Połączenia wewnętrzne wykonywane są wyłącznie w szlachetnej technologii punkt-punkt (bez udziału płytki drukowanej). Wzmacniacze Lebena są – co do jednego – wytwarzane w całości w Japonii, dzięki czemu posiadacze jej produktów mogą spodziewać się wieloletniej bezawaryjnej pracy. Aby ułatwić wymianę lamp, wzmacniacze wyposażono w układy automatycznego biasu (nawet jeśli oznaczało to poświęcenie części mocy wyjściowej).

LEBEN CS-300F

Model CS-300, a następnie jego ulepszone wersje CS-300X oraz CS-300S szturmem podbiły świat audio. Zaprojektowane i wyprodukowane przez jednego z największych żyjących projektantów audio, pana Taku Hyodo, okazał się równie fantastycznym wzmacniaczem zintegrowanym, jak i wzmacniaczem słuchawkowym. Wystarczy powiedzieć, że właśnie w tej roli wykorzystywany jest w roli referencji przez wiele redakcji specjalistycznych pism audio, jak np. „High Fidelity” (www.highfidelity.pl).
To niewielkie urządzenie wykorzystywało w stopniu końcowym popularne, szeroko dostępne lampy EL84. Choć te dostępne są w wyrafinowanych wersjach, okazało się, że można podejść do sprawy w jeszcze bardziej purystyczny, jeszcze bardziej innowacyjny sposób.

Tak narodził się nowy wzmacniacz CS-300F. Jego wygląd jest niemal identyczny, jak wcześniejszych wersji, podobnie jak wyposażenie. Do dyspozycji mamy sześć wejść liniowych, regulację siły głosu oraz balansu między kanałami, jak również (jak się okazuje doskonale przydatną przy słuchawkach i kolumnach z głośnikami szerokopasmowymi) podbicie basu o +3/+5 dB. Na przedniej ściance jest wyjście słuchawkowe, a na tylnej wszystkie wspomniane wejścia, wyjście do nagrywania oraz wyjścia głośnikowe. Te są pojedyncze, a zmiana między impedancją obciążenia – 4/6/8 Ω – dokonywana jest przełącznikiem.
Urządzenie jest malutkie, ale wyjątkowo solidnie zbudowane, z zachowaniem niezwykle cenionych technik rzemieślniczych kultywowanych w Japonii z pokolenia na pokolenie. Dotyczy to zarówno pięknej, złoconej płyty przedniej i tylnej, drewnianych elementów na bokach oraz jakości elementów wewnątrz urządzenia.

Nowy wzmacniacz korzysta jednak z zupełnie innych lamp wyjściowych, a co za tym idzie kompletnie nowego układu. Po raz pierwszy w historii audio zastosowano, właśnie w CS-300F – niezwykle wytrzymałe, charakteryzujące się bardzo niskimi zniekształceniami, lampy General Electric JAN-6197 (6CL6), zaprojektowane pierwotnie do pracy w układach liczących (logicznych), czyli – komputerach. Te konkretne modele zostały wyprodukowane dla armii amerykańskiej (JAN = Joint Army Navy US). JAN-6197 GE jest pentodą mocy z oktalowym, dziewięciopinowym cokołem. Pracujące w układzie push-pull, w klasie AB lampy dają 15 W mocy, przy zniekształceniach 0,7%.
Nowe są także lampy sterujące – to kolejne wyjątkowe lampy 17EW8 japońskiej firmy Hi-Fi, podwójna trioda małej mocy, odpowiednik lamp HCC85.

CS-300F jest więc zupełnie nowym urządzeniem, na całkowicie zmienionych lampach, ale w znajomej obudowie. Pierwsze egzemplarze właśnie są wysyłane z Japonii, a jeden z nich został w ciemno zamówiony przez redaktora naczelnego „High Fidelity”... 

LEBEN CS-600

Najważniejsze cechy użytkowe:

 • Podwójne triody 6CS7 w pierwszym stopniu wzmocnienia
 • Impedancję obciążenia wybiera się przełącznikiem - 4/6/8/16 Ω
 • Gniazda głośnikowe WBT
 • 50-watowy transformator wyjściowy
 • Bardzo duży dławik w zasilaczu - 5H350mA
 • Lampa 6CJ3: lampa stosowana w kolorowych odbiornikach TV, która w tej aplikacji użyta została do opóźnienia doprowadzenia zasilania anodowego do lamp wyjściowych. Ma na celu zabezpieczać je i przedłużyć ich „żywotność”
 • Hi-endowe elementy bierne (oporniki i kondensatory)
 • Wskaźnik pracy lamp wyjściowych
 • Bezpośrednie wejście na końcówkę mocy
 • Gałki pokrywane 24-karatowym złotem
 • Drewniane boki

Kolumny SPENDOR D7

D7 grają muzykę z niesamowicie świeżym i barwnym realizmem, do którego bardzo daleko konkurencyjnym produktom. Ten poziom jakościowy jest bezpośrednim rezultatem kluczowych innowacji konstrukcyjnych naszego autorstwa.

Wysokotonowy LPZ jest zbudowany na bazie wykonanego z nierdzewnej stali panelu przedniego, ukształtowanego w komorę akustyczną w bezpośredniej bliskości frontu membrany o znikomej masie. Mikofolia korygująca fazę wyrównuje długość ścieżek rozchodzenia się fal dźwiękowych, zapewniając jednocześnie identyczne warunki ciśnieniowe, dzięki czemu tweeter generuje wyrównaną liniową charakterystykę. Głośnik nisko-średniotonowy dysponuje zaawansowaną polimerową membraną EP77, a niskotonowy – utwardzonym kompozytem kevlarowym.

Ostatnia, piąta generacja portu Spendor Linear Flow składa się ze stożkowej przegrody z podwójną zwężką Venturiego, uzupełnionej sprawdzoną technologią tłumienia dynamicznego, asymetrycznym wzmocnieniem obudowy oraz sztywnym mocowaniem cokołu.

Cechy:

• port bass-reflex piątej generacji z podwójną zwężką Venturiego

• nowy 18-cm głośnik konstrukcji Spendora z zaawansowaną membraną polimerową

• nowy tweeter z korekcją fazy LPZ

• komponenty filtrów zwrotnicy klasy high-end audio, ze złotymi ścieżkami

• okablowanie wewnętrzne z posrebrzanej czystej miedzi

• wysokiej klasy aluminiowe zaciski głośnikowe, umieszczone we wnęce

• opatentowane Tłumienie Dynamiczne, minimalizujące drgania obudowy

• cokół stabilizujący do stabilnego ustawienia

• dostępne lakiery wykończeniowe najwyższej klasy

 

 

Kolumny DYNAUDIO XEO 2

Dynaudio wprowadza na rynek konsumencki najnowsze, a zarazem najmniejsze głośniki. Są to bezprzewodowe Xeo – model 2.

Miniaturki te zaskoczą skalą dźwięku nawet specjalistów analizujących objętość obudowy i rozmiar głośnika nisko-średniotonowego. Dzięki własnym przetwornikom (nowa kopułka 27 mm i 14-centymetrowy mid-woofer MSP), wzmacniaczom cyfrowym i filtrom DSP zaadaptowanym z technologii studyjnej, Xeo 2 ułatwią słuchanie muzyki w niespotykanej dotąd jakości ze smartfona, tabletu, czy laptopa, a także uproszczą życie użytkownikom stacjonarnych źródeł dźwięku, takich jak komputer, odtwarzacz CD, streamer audio lub telewizor.

Głośniki współpracują z nadajnikami bezprzewodowymi Xeo: standardowym Hubem lub najnowszym Connectem, przesyłającym dźwięk w rozdzielczości aż do 24 bit/96 kHz. Same kolumny mają także wbudowany odbiornik Bluetooth, a także cyfrowe gniazdo TosLink akceptujące sygnał do 192 kHz oraz wejścia analogowe RCA i minijack.

Obudowa wykonana jest z kompozytowego odlewu, a przednia odgroda z odpowiednio ukształtowanego aluminium, tłumiącego rezonanse własne. Można je postawić na dedykowanych standach lub powiesić na ścianie. Głośniki dostępne są w satynowej bieli i czerni.

 Jeżeli wyrażają Państwo chęć uczestnictwa w prezentacji prosimy o zarejestrowanie się przy pomocy poniższego formularza: