Aktualności
Masz pytanie?
zadzwoń do nas:
+48 601 742 490, +48 884 900 818
lub wypełnij formularz

Prezentacja Advance Acoustic

AKTUALNOŚCI -Historia... » Prezentacja Advance Acoustic

Prezentowany zestaw składa się z najnowszego wzmacniacza zintegrowanego Advance Acoustic X-i120, kolumn podłogowych Monitor Audio Silver 6 oraz Indiana Line Diva 655, odtwarzacza sieciowego Cambridge Audio Stream Magic 6 v2, a całość została podłączona przewodami firmy Equilibrium z serii Tune wraz z zasilaniem Enerr z serii Transcenda 

 

Historia Advance Acoustic

 

Advance Acoustic to marka stworzona w Tuluzie w 1995 roku "pod skrzydłami" francuskiego koncernu FVS, działającego w branży elektronicznej od 1981 roku.

 

Poprzez pracochłonny i rygorystyczny proces konstrukcji (produkty Advance Acoustic są projektowane we Francji i montowane w najlepszych fabrykach na świecie), oraz stosowanie technologii opracowanych dla zaawansowanych, droższych modeli, Advance Acoustic z każdym swoim urządzeniem dostarcza pierwszorzędnej jakości w rewelacyjnych cenach.

 

W 2002r firma zdecydowała się na poszerzenie działalności. Konstruktorzy Advance Acoustic zaprojektowali i stworzyli od podstaw hybrydowy wzmacniacz MAP 307 o mocy 2x 180 W. Podążając za dużym sukcesem tej konstrukcji, wprowadzono w życie decyzje o opracowaniu całej linii urządzeń Advance Acoustic łączących nowatorskie koncepcje konstrukcyjne i technologiczne z wciąż zaskakującym stosunkiem jakości do ceny.

 

Pod koniec 2005r, oferta Advance Acoustic zawierała już 4 wzmacniacze, nową linię głośników "ULTIM" , oraz sławną MiP-Station - lampowy interfejs, który pozwala uzyskać zadziwiająco wysoką jakość dźwięku z przenośnego iPoda.

 

Rok 2006 rozpoczął się rewelacyjnie wraz z wprowadzeniem do sprzedaży pierwszego odtwarzacza CD firmy Advance Acoustic - MCD 203 wyposażonego w sekcja lampową. Obecnie trzecia już generacja - MCD204 zdobywa laury i uznanie a wciąż rozszerzająca się - coraz bogatsza i atrakcyjniejsza oferta Advance Acoustic pozwala z wielkimi nadziejami i ciekawością patrzeć w przyszłość.

 

Wzmacniacz zintegrowany Advance Acoustic X-i120

 Nowy wzmacniacz zintegrowany Advance Acoustic X-i120 został wyposażony w charakterystyczne dla marki wskaźniki wychyłowe. Po mniejszych, bardzo dobrze przyjętych przez rynek wzmacniaczach X-i60/X-i90, X-i120 jest kolejną kompletnie wyposażoną integrą.

 

Wzmacniacz X-i120 posiada większe i wydajniejsze końcówki mocy oraz sekcję zasilania. Zgodnie z przyjętym nazewnictwem integra X-i120 dysponuje mocą 2 x 120W(przy 8 Ohm) oraz 2x160W (przy 4 Ohm), posiada również doskonale wyposażoną zarówno sekcję analogową jak i cyfrową. Jego zakres pasma przenoszenia to 10Hz-35kHz, a zniekształcenia utrzymują się poniżej 0,1%. Integra posiada stosunek sygnału do szumu powyżej 90 dB.

 

Advance Acoustic X-i120 umożliwia regulacje tonów i balansu którą można odłączyć aktywując tryb „bypass”, natomiast tryb ”High Bias” umożliwia pracę wzmacniacza w sposób analogiczny do „prawdziwej” klasy A powodując większą wydajność na małych poziomach mocy.


Specyfikacja:

 

Moc wyjściowa / 8Ohm: 2 X 120W    

Moc wyjściowa / 4Ohm: 2 X 160W                    

Pasmo przenoszenia: 10Hz-35kHz

Zniekształcenia: < 0,1%

Stosunek S/N: > 90 dB

Separacja kanałów: > 70 dB                        

Impedancja wejściowa: 47KΩ

Impedancja Wejściowa Phono: 47KΩ

Poziom wejściowy (CD/AUX): < 300mV

Poziom wejściowy wzmacniacza: 1.1V

Poziom wejściowy Phono MM: 2.5mV

Przetwornik DAC: Cirrus Logic CS8416

Przetwornik USB A: A165174

Przetwornik USB B: Burr Brown PCM2900 (Texas)

Napięcie zasilające: 115-230V                               

Pobór mocy max.: < 500W                    

Wymiary (wys. x szer. x gł.): 17,5 x 43 x 35 cmKolumny podłogowe Monitor Audio Silver 6

Na głośnik Silver 6 składają się 6 calowy przetwornik basowy C-CAM RST oraz 6 calowy przetwornik średnio niskotonowy C-CAM RST w konfiguracji dwu i pół drożnej. Przetworniki osadzone są w odseparowanych komorach akustycznych by zapewnić zróżnicowane brzmienie dla wyższych częstotliwości i szerszego pasma niskotonowego. Rewelacyjna dynamika w połączeniu z naturalną rytmiką soniczną i kontrolowany bas czynią Silver 6 wybitnym łącznikiem dla filmu i muzyki.

 

Nowa kopułka wysokotonowa C-CAM z wytłumioną komorą z tylnej strony membrany, o niezwykłej czystości brzmienia i szerokim pasmem przenoszenia.

150 mm przetwornik niskotonowy i 150 mm przetwornik nisko-średniotonowy z wklęsłą membraną z wgłębieniami przypominającymi powierzchnię piłki golfowej, poprawiającymi tłumienie drgań i tym samym poprawiające zakres średniotonowy

Profil stożka RST – wyższa sztywność i redukcja zniekształceń

Nowe polimerowe, odlewane chassis dla głośnika niskotonowego, o wyższej sztywności i wytrzymałości

Port HiVe II – kontrolowany, niskoszumny przepływ powietrza, przekładający się na szybki i głęboki bas

Konstrukcja dwuipółdrożna zestrojona akustycznie pod katem wyższej skuteczności i lepszej reprodukcji basu.

Mocowanie głośników za pomocą jednej śruby od tyłu obudowy, poprawiające sztywność obudowy

Wewnętrzne okablowanie wykonane z posrebrzanych przewodników z miedzi beztlenowej PureFlow

Wysokiej jakości zwrotnice, a w nich kondensatory polipropylenowe

Dostępne w kolorach naturalnego drewna oraz białym i czarnym lakierze fortepianowym – wysoka jakość wykończenia

Sztywna 20 mm obudowa z płyt MDF z wewnętrznymi wzmocnieniami redukującymi rezonanse wewnątrz obudowy

Mocowane magnetycznie maskownice – czysty styl obudowyKolumny podłogowe Indiana Line Diva 655

Wypełnienie obudowy kolumn Indiana Line Diva 655 składa się z syntetycznego, żywicznego wzmocnionego włókna poliestrowego. Jest ono wybitnie odporne na rozciąganie, przesuszenie i wilgoć. Zostało zmodyfikowane pod kątem współpracy z systemami bass-reflex.

 

Front Diva 655 to płyta MDF o grubości 18mm, wykończona czarnym lakierem piano high gloss.

 

Głośnik wysokotonowy to 26mm przetwornik z jedwabiu, obrabianego cieplnie. Jest zainstalowany w miękkim gumowym pancerzu, który redukuje wszelkie wibracje pochodzące z obudowy, a których źródłem są inne głośniki.

 

Głośnik średniotonowy, o średnicy 140mm, wyciskany z opatentowanego materiału Curv®, a konkretnie, tkanego czystego polipropylenu, poddanego obróbce cieplnej. Curv® jest produkowany wyłącznie na terenie Niemiec, stosowany przez najlepszych światowych producentów kolumn hi-end.

 

Głośnik niskotonowy (2x140mm) ukształtowany został z suszonej powietrzem i przetworzonej masy celulozowej o wzmocnionej strukturze dla wysokiej czułości i zróżnicowanego przetwarzania niskich częstotliwości.Odtwarzacz sieciowy Cambridge Audio Stream Magic 6 v2

Kluczowe zalety Steram Magic 6 to:

 

bezpłatne aplikacje dla iPhone’a, iPada, i Androida,

pełna kontrola każdego Stream Magic 6,

przeszukiwanie i odtwarzanie utworów z serwera UPnP podłączonego do tej samej sieci co Steram Magic,

ponad 20 000 stacji radiowych z całego świata poprzez serwis radia internetowego,

dostęp do serwisów streamingowych*, takich jak Pandora, Rhapsody, SIRIUS, lastFM, Aupeo!, Live365 i MP3Tunes,

wysoka rozdzielczość wyświetlanych informacji o utworze i okładek płyt (dotyczy aplikacji),

automatyczne wyszukiwanie sieciowych odtwarzaczy Cambridge Audio podłączonych do sieci,

zachowywanie odtwarzanych w danym momencie stacji w pamięci,

dodawanie, kasowanie i zmienianie utworów w odtwarzaniu.


Stream Magic 6 może pracować również jako cyfrowy przedwzmacniacz i podłączyć bezpośrednio do niego aktywne głośniki, takie jak np. SLA25.

 

 

Przewody firmy Equilibrium z serii Tune

 Zasilaniem firmy Enerr z serii Transcenda 2